Okinawa Karate Považská Bystrica

je občianske združenie, ktoré má za cieľ rozvoj tradičného karate a kobudo ( Okinawský systém sebaobrany so zbraňami) v Považskej Bystrici. V súčasnosti má cca 50 aktívnych členov.

V klube sa vyučuje tradičné Goju-ryu Karate línia Shodokan, ktorý pochádza z ostrova Okinawa (dnes je súčasťou Japonska). Viac sa o Karate a Goju-ryu dočítate v sekcii karate.

Raz ročne organizujeme kolo Slovenského pohára v tradičnom karate. Naši zverenci sa zúčastňujú tohto pohára, kde sa im darí umiestňovať sa na pódiových miestach.

Klub vznikol v roku 2018. Za jeho vznikom stál Peter Haladej a ľudia okolo neho Vladimír Haladej, Daniel Nátter, Martin Brojo, ktorý sa stal aj jeho predsedom. Zároveň v klube zastáva pozíciu hlavného trénera. Okinawa Karate Považská Bystrica je členom Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo a tiež členom Slovenskej federácie karate, ktoré sú národnými organizáciami podporujúce rozvoj tradičného karate a kobudo na Slovensku. Vďaka členstvu klubu v týchto organizáciach má klub prístup na semináre Okinawských majstrov karate poriadaných na Slovensku a môže získavať cenné informácie o karate priamo z jeho rodiska.

Tréneri klubu

Peter Haladej

hlavný tréner

3. dan Karate

Daniel Nátter

1. dan Karate

Martin Brojo

1. dan Karate

Vladimír Haladej

1. kyu Karate


Nábor nových členov
od 02. septebra 2020

pondelok, streda
17:00 až 18:00 hod.

OSBD, sídl. SNP 1936, Pov. Bystrica

viac info tu