Okinawa Karate Považská Bystrica

je občianske združenie, ktoré má za cieľ rozvoj tradičného karate a kobudo ( Okinawský systém sebaobrany so zbraňami) v Považskej Bystrici. V súčasnosti má cca 50 aktívnych členov.

V klube sa vyučuje tradičné Goju-ryu Karate línia Shodokan, ktorý pochádza z ostrova Okinawa (dnes je súčasťou Japonska). Viac sa o Karate a Goju-ryu dočítate v sekcii karate.

Raz ročne organizujeme kolo Slovenského pohára v tradičnom karate. Naši zverenci sa zúčastňujú tohto pohára, kde sa im darí umiestňovať sa na pódiových miestach.

Klub vznikol v roku 2018. Za jeho vznikom stál Peter Haladej a ľudia okolo neho Vladimír Haladej, Daniel Nátter, Martin Brojo, ktorý sa stal aj jeho predsedom. Zároveň v klube zastáva pozíciu hlavného trénera. Okinawa Karate Považská Bystrica je členom Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo a tiež členom Slovenskej federácie karate, ktoré sú národnými organizáciami podporujúce rozvoj tradičného karate a kobudo na Slovensku. Vďaka členstvu klubu v týchto organizáciach má klub prístup na semináre Okinawských majstrov karate poriadaných na Slovensku a môže získavať cenné informácie o karate priamo z jeho rodiska.

Tréneri klubu

Peter Haladej

hlavný tréner

3. dan Karate

Daniel Nátter

1. dan Karate

Martin Brojo

1. dan Karate

Vladimír Haladej

1. kyu Karate